Fakültemiz; evrensel düşünceye sahip içinde yaşadığı toplumun kültür ve tarih değerlerine bağlı, yenilikçi ve özgür düşünen ve öğrenciyi merkeze alan bir eğitim anlayışına sahiptir.

Amacımız; araştıran, koruyan, sorgulayabilen, evrensel ve milli mirasa yeni soluklar getirebilecek bilgi ve beceri birikimine, ufka ve özgüvene sahip sanatçı adayları yetiştirmektedir. Hedefimiz; uluslararası düzeyde tercih edilen, sanatın toplumda etkin konuma gelmesinde öncülük eden, yetiştirdiği bireylerle estetik duyarlılığı ve ona kaynaklık eden sevgi ve hoşgörüyü toplumda yaygınlaştırarak alanında sosyal sorumluluk üstlenen, böylece ülke ve dünya kültürel kazanımlarına katkıda bulunan bir eğitim ve öğretim kurumu olmaktır.

2010’da bu amaçlar doğrultusunda kurulan, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile kapılarını açan Fakültemiz, bir yıl sonra da Grafik Tasarım Bölümünü açarak yoluna devam etmektedir. Bu bölümleri, iş hayatında karşılığı olan, günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek bölümler takip edecektir.  

Grafik Tasarım Bölümümüz ÖSYM’nin EA (Eşit Ağırlık) puanıyla öğrenci almaktadır. Geleneksel Türk Sanatları Bölümümüz ise,  öngörülen TYT puanı ve girdikleri yetenek sınavında başarılı olan öğrencileri almaktadır.

Alanlarında yakaladıkları başarı ile belli bir düzeye yükselebilen öğrenciler, isterlerse ikinci ana dal programına kayıt yaptırabilmektedirler.

Gerek lisans gerekse yüksek lisans ve sanatta yeterlilik öğrencileri,  giriş sınavındaki başarıları ölçüsünde üniversitemizde %100 ve %50 oranında burslarla eğitim görmektedirler. 

İstanbul tarihi yarımadasında bulunan Gülhane Yerleşkemizdeki Fakülte binamız, seçkin eğitim kadrosu, nitelikli programları ve güzide ortamı ile sizleri beklemektedir.